Voodri kvaliteet

Esimene, millele tuleb tähelepanu pöörata nahkjope ostmisel on voodri kvaliteet. Madala hinna saavutamiseks, hoiab tootja kokku nimelt sellelt materjalilt. Niisugusel jopel on vooder kaenla alt ja krae alt üliõhuke või üldse õmmeldud kanga tükkidest. See kulub kiiresti ära ja nõuab parandamist. Selliseid kohti on kontrollida väga lihtne: vaadake neid vastu valgust

Teine nahkjopede probleem on kinnikiiluv lukk. Tihti jääb sinna vahele voodrikangas. Kõige parem on sellisel juhul vabastada kangas lukku liigutamata. Kui see ei aita, tuleb liigutada lukukelk algusesse. Seda tuleb teha ettevaatlikult kangast sikutades, mõnikord see tegevus nõuab mitu  katset ja jõu kasutamist.Lukk võib kinni kiiluda nüride hammaste või kõvera lukujoone tõttu. Kui on tegemist niissuguse defektiga, küsige julgelt allahindlust. Võidelda sellise defektiga on kerge, piisab kui lukuhambaid hõõruda hariliku pliiatsiga, parafiinküünlaga või kuiva seebitükiga.

Nahkjopede märgatavate probleemide hulka kuuluvad ka kõverad õmblused. Kui see pole disainimõte, siis on  see tootmispraak. Selline jope ei tarvitse vastata oma suurusele, võivad olla erineva pikkusega varukad, jope võib “kiskuda” või “kotitada” seljal, seda eriti teatud ilmastiku tingimustes.Vihma või lume mõjul võib jope nahk kokku tõmbuda või venida, aga võib ka muutuda krobeliseks või jäigaks. Need probleemid tekivad kehvast naha töötlusest, need on osaliselt parandatavad. Selleks tuleb jope panna niiskesse kõrge temperatuuriga keskkonda, ehk jope riidepuul viia dušširuumi ja panna vesi jooksma. Kuuma auru mõjul taastub esialgne väljanägemine. Tähtis jälgida, et vett ei satuks jope peale, sellisel juhul vesi mõjub kahjulikuna.Täna me rääkisime nahast jopedest. Nüüd te teate, et probleemiks võib olla kraevooder, kinnikiiluv lukk ja nahapinna karedus. Kõverad õmblused ja kortsud samuti viitavad defektsele tootele.Nüüd te teate, kuidas parandada ja uuendada nahkjopet, aga peamine millist mitte osta.