Kingad, mis teile meeldivad või allahindluste perioodil sobivad hinna järgi, ilmtingimata tuleb osta. Kui need on pidulikud kõrgekontsalised libikud, mida te paariks tunniks jalga panete, et seltskonda minna, siis kõva kingatald, liiga kitsas nina ja kergesti määrduv värv ei mängi rolli. Kingad kõrgema seltskonda minekuks – see on teie kuju lühikeseks peo ajaks.
Aga kui te ostate jalatseid igapäevaseks kandmiseks, siis peab mitte ainult iludust tähele panema, kuid ka suurust ja mugavust. Kõige levinumad on prantsuse (35-47) ja inglise (2-12) suuruste süsteemid. Kingad ei tohi väikesed olla, sest pärast kauaajalist kandmist nad võivad deformeerida pöidlaid ja rikkuda jalgade vereringet. Liiga suured kingad segavad pöidla veerevat liikumist ja suurendavad koormust varvaste liigestele.

Naisterahvad peavad teadma, et pidulikud kingad tuleb osta pigem õhtul ja neid, mis on mõeldud päevasel ajal kandmiseks – osta enne lõunat. Kõik on lihtne. Hommikul teie jalalaba suurus on väiksem, õhtuks see suureneb. Ärge kunagi proovige jalatseid ainult istudes! Kui te kõnnite, teie jalalabad muutuvad pikemaks. Sellepärast kingade proovimisel kõndige kaubasaalis mitu korda edasi-tagasi. Ärge kunagi ostke jalatseid kiirustades.

Head poodi iseloomustavad tähelepanelikud kogenud klienditeenindajad-konsultandid, kes oskavad määrata teie jalalaba vormi, mõõta selle pikkust ja õigesti suurust valida. Ärge kartke küsida konsultantide käest nõu, nad hästi teavad kaupluse sortimenti ja mudeleid – millised on kitsam, millised laiem ja millised on lihtsalt vabad.
Jalgade mugavustunde jaoks suur tähendust omavad jalatsite voodri ja pealismaterjalid. Pärisnahal on omadus järgida teie jala vormi kandmise jooksul. Õhtuks jalad paistetavad, päeva jooksul jalatsite nahk venib loomulikult välja, kordades jala kontuuri ja säilitades niimoodi jalatsite vajalikku täidlust.

Kunstnahast kingad ei veni välja, neid ei saa sisse kanda. Nad hoiavad oma vormi isegi niiskuse sattumisel, sellepärast ostes neid, tuleb pöörata tähelepanu suurusele. Pikemaks päris- ja seemisnahast kingad ka ei muutu. Asi on selles, et iga mudeli jalatsinina sisse pannakse piirik, mis hoiab tema vormi.
Aga kui jutt käib jalalaba täidlusest, laiusest, siis päris- ja seemisnahast kingad peavad tihedalt jalga liibuma. Asi on selles, et päris- ja seemisnahk venib aja jooksul välja, ja juhul, kui te ostate endale vabad kingad, aja jooksul avastate, et nad on liiga suured.
Ei tohi uusi kingaid kohe jalga panna, sest see ilmtingimata lõpeb villidega. Hiljuti ostetud kingaid tuleb pikkamööda sisse kanda. Kõige parem panna neid kodus jalga ja kõndida niimodi paar tundi järjest iga päev. Kui kingad ei muutunudki mugavamaks, peab pöörduma spetsialisti poole. Pärast teie jalalaba mõõtmist saab kingameister kõik vajalik teha spetsiaalsete seadmete abil.
Kui kingad on liiga kitsad, saab neid venitada ka iseseisvalt. Selle jaoks soetage ükskõik millisest kingapoest kinga venitusaparaati piirituse baasil. Kuid võib asendada ka tavalise viinaga. Vahendit peab panema kingade sisemisele küljele seal, kus nad pigistavad, peale seda kohe jalga panema ja jalutama mõni aeg korteris.