Peamine riiete markeering on kaubasilt ja kontroll-lint. Kaubasilt sisaldab tootja nimi ja aadressi ja samuti artiikuli, suurusi, koostist ja tootmiskuupäeva. Erinevate esemete puhul riiete markeering pannakse ja kinnitatakse teatud kohtadesse.

kashemir

 

i (20)

Kui esemed on tehtud erinevatest kangastest, siis lint kaubasildiga kinnitatakse iga eseme külge, aga kui ühest materjalist, siis see kinnitatakse peatoote külge koos kontroll-lindiga, mis sisaldab kaubamärki, eseme eest hoolduse nõuandeid ja infot selle koostisest. Kontroll-lindi puudumine võib tunnistada seda, et toode on ebakvaliteetne. Kontroll-lindi peal märgitud info aitab säilitada toote kvaliteeti maksimaalselt pikaks tähtajaks.

 

 

i

Aga nüüd sellest, mida räägivad meile peamised riiete hoolduse graafilised märgid, mida me leiame kontroll-lindil. Pesumärgid: käsitsipesu (tavaliselt nõutakse sünteetiliste, tüll-, värvitud riiete puhul), masinpesu, pesu kuni 30 kraadises vees (kohustuslik villast, siidist esemetele ja õhukesele teksariiele), .. kuni 50 kraadises vees (pestakse bumasee, sits, staapelriie), .. kuni 95 kraadises vees (soovituslik froteerätikute, voodilinade, paksust linast ja puuvillast taskurätikute pesemiseks), pesemine on keelatud. Pleegitusmärgid: on lubatud, klooriga on lubatud, kloorita, pleegitamine on keelatud.  Kuivatusmärgid: trummelkuivatus madalal temperatuuril, normaalsel temperatuuril, kõrgel temperatuuril. Triikimismärgid: triikimine kuni 110 kraadini, kuni 150 kraadini, kuni 200 kraadini, triikimine on keelatud. Keemilise puhastuse märgid: süsivesinikuga puhastus, tetrakloroetaaniga puhastus, kuivpuhastus on keelatud.

 

 

 

images

Kaubasiltide juurde naastes on vaja öelda ka suurustest. Suuruse näitajad on märgitud kaubasiltidel täisväärtuses, kus esimene number on kasv, teine – rinna ümbermõõt ja kolmas number on puusade ümbermõõt – naiste rõivade puhul – või talje ümbermõõt  meeste rõivade puhul.

 

Täna me rääkisime sellest, mis on riiete markeering, kuhu see paigaldatakse ja millest räägib. Ja lisaks sellest, mida tähendavad suuruste numbrid, ja miks kontroll-lint säilitab mitte ainult vastupidavust, kuid ka ostetud riiete kvaliteeti.