Kui teie garderoobis ei ole veel pükse, mis teile hästi istuvad, siis ostke alustuseks kaks paari musti, kvaliteetsest villasest kangast, soovitavalt vähese elastaani sisaldusega .Teie püksid peavad olema õige pikkusega. Üks pikkus lubab kanda kõrge kontsaga kingi, teine madalaid. Allahindlused võimaldavad osta erinevates värvides pükse – pruune, tumesiniseid, valige õige varjundiga hallid või pastelsetes toonides püksid

Püksid tuleb valida nii, et nad rõhutaksid teie figuuriilu ja varjaksid puudujääke. Kui teile püksid tagantpoolt paistavad hästi istuvad aga küljelt tunduvad kahtlased, ei tasu ostust loobuda vaid mõelda tuunikale, mis langeb vabalt puusadele. Kui aga püksid eest halvasti istuvad, siis seda märkavad ümbritsejad kohe. Eelkõige peab arvestama talje ümbermõõtu. Etiketil näidatud suurus võib tegelikust erineda, seetõttu on väga oluline jalga proovida. Klassikaliste pükste küljetaskud ei tohi välja punnitada – see räägib õmbluse defektist, selliseid pükse ei tohiks osta.

 

Kui pükse ostetakse meesterahvale, kellel on suur kõht või jämedad reied tuleb valida püksid madalama
värvliga
. Naistele, kellel on kõhuke, vastupidi- kõrgema värvliga mudel. 

Pükste valikule kaupluses tuleb tähelepanu pöörata õmbluste pikkusele mööda sisemist õmblust -keskkohast alaääreni ja mööda välimist õmblust-vöökohast alaääreni. See on garantiiks, et püksid ei hakka „kiskuma“. On veel mõned momendid, mis on olulised pükste ostmisel . Pöörake tähelepanu alumisele säärelaiusele, eesmisele ja tagumisele kõrgusele, see dikteerib kas on vaja osta madala või kõrge vöökohaga mudel.