Peamine asi on käekoti funktsionaalsus. Kõik sõltub sellest, kuhu te sellega lähete, mis stiilis on teie garderoob ja mida te kavatsete sealt välja võtta… Naiste õhtukäekotid on alati väiksemat suurust, erinevates värvitoonides ning kaunistatud kivide, litride, helmeste ja paeltega. Kuid isegi kõige väiksema sisse peavad mahtuma vajalikud asjad: mobiiltelefon, raha- ja kosmeetikakott ning dokumendid. Kui asju on rohkem ja te planeerite sellega tööle minna, siis vajate kandekotti. See on mugav, praktiline ja mahukas, ideaalselt sobib dokumentide ning erinevat sorti paberite kandmiseks ja säilitab oma vormi. Noorte või disainerkäekottidel piiranguid ei ole.
Käekotti valides peab tähele panema materjali, millest see tehtud on. Kaasaegsete kunstnahkade ja naturaalse naha vahel on raske vahet teha, sest nemadki säilitavad vormi. Ei ole vaja kunstnahka karta, see venib ja kortsub vähem, kui naturaalnahk ja lisaks on ka odavam. Kunstnahast käekott ei talu pakast, madalate temperatuuride juures käekotisangadel ja materjali painutuskohtades võivad tekkida praod; naturaalsest nahast käekotid kardavad niiskust ja otsest päikesekiirgust. Naturaalnahast käekoti peal võib näha väikse võtmehoidja kujul tükikest materjali, millest see käekott tehtud. Niisugused käekotid iseloomustavad kaudjat ja maksavad palju.
Kui valite kaupluses kotti , arvestage oma maitse ja soovidega. Tutvuge lähemalt, võtke kätte. Kas on mugav seda kanda? Ei ole raske ? Kas see sobib teie garderoobiga? Millise – suvise või talvisega? Kas saate seda vihma ja lume käes kanda? Kui teile meeldivad erilised materjalid, reeglina suvised kangad, õlg, siid, võrk, siis nähtavasti peate käekotti eriti hoidma. Ei tasu keelduda ostust , kui teile meeldis mitte üks, vaid kaks või kolm mudelit. Tavaliselt see, mis Teile meeeldib, nii tihti ei leidu. Kuid esmalt vaadelge naiste käekotti hoolikalt.
Heades kottides kõik mahalõiked on tavaliselt korralikult peidetud, kuid hästi silmitsedes võib leida voodri pahupoole väikest tükikest. Parima voodrimaterjalina peetakse siidi või kerget vastupidavat sünteetikat. Selline vooder kestab kauem ja ei kulu enneaegselt läbi. Pange tähele õmblusi. Nendest väljaulatuvad mittevastupidavad niidid, kõverad õmblused peavad valvsaks tegema, käekott võib katki minna isegi mitte eriti suure koormuse tõttu.
Nüüd kinnitustest. Kõige paremad ja kindlad on muidugi metallist. Kuid metalli ja metalli vahel on vahe. Jälgige, et kate oleks sile ja ühtlane. Hoolega uurige õmblusi ja pisteid. Kõik nad peavad olema sirged. Ei tohi mitte mingeid niite välja ulatuda. Käekoti kvaliteedi kontrollimiseks tõmmake selle voodrit küljest küljeni. Hea käekoti vooder ei lähe katki pärast niisugust manipuleerimist. Vaadake tõmblukud, needid, pandlad, kinnitused, rõngad üle, nende peal ei tohi olla defekte, neetide ja pannalde kate peab olema sile, ilma kriimustusteta.
Parem valige neutraalne värv, välja arvatud need juhtumid, kui te valite käekotti konkreetsete rõivaste juurde . Kuid ikkagi klassika on surematu: valge, must, hall, pruun värv sobib iga kinga ja ülikonnaga. Käekott ei pea olema üht värvi kingadega . Käekott võib harmoneeruda riiete, aksessuaaridega või vastupidi – kontrastselt erineda kogu garderoobist.